HOROR U VRTIĆU: Beba umrla zbog kobne NEPAŽNJE VASPITAČICE

Vaspitačica je proglašena krivom.

Vaspitačica Kejt Rougli je osuđena za ubistvo iz nehata. Ona je, naime, stavila devetomesečnu bebu Genevive Mihan licem nadole, a pre toga je tako čvrsto uvila da ova nije mogla da se pomera. 

Ovaj incident se dogodio 9. maja 2022. godine u vrtiću u engleskom gradu Stokportu. 

Vaspitačica je stavila bebu da spava da bi je docnije pronašla bez znakova života. 

Kolege i bolničari su pokušali da je ožive, ali bez uspeha, i beba je u bolnici proglašena mrtvom.

Porodica male Genevive ju je opisala kao prelepu i divnu ćerku koja je volela da se smeje, igra, jede špagete bolonjeze i provodi vreme sa starijom sestrom. Porodica je izrazila tugu i bol zbog njenog gubitka, rekavši da će neumorno raditi na tome da obezbede da Genevieve bude upamćena po tome kakva je bila osoba, a ne po načinu na koji je umrla.

Tokom suđenja, tužilac je rekao da je beba bila povijena toliko čvrsto da nije mogla da se pomera, a njeni plač i pokušaji da se pomeri su ignorisani. 

Odbrana je tvrdila da je smrt bebe bila nesrećan slučaj i da nije uzrokovana nezakonitim delima vaspitačice kojoj je i samoj srce prepuklo zbog onoga što se dogodilo.

Izricanje presude se očekuje 22. maja.  

Izvor: Srbija Danas/metro.co.uk/M.A.

- Pogledajte najnovije ćlanke -