Srpski fudbaler Luka Ilić novi je igrač Crvene zvezde.
On u klub dolazi iz francuske Troje, a prethodne dve sezone je proveo u redovima TSC-a.
On je ponikao u Crvenoj zvezdi, a potom je od 2017. do 2022. godine bio član Mančester sitija.
– Presrećan sam što sam se vratio, dugo sam razmišljao o ovom danu. Iskusniji sam nego kad sam otišao, dosta toga sam naučio i kao osoba sam se promenio na bolje. Bilo je ponuda, ali kada sam čuo da Zvezda želi sa me dovede bez razmišljanja sam odlučio – rekao je Ilić.
Raduje ga dobra konkurencija u ekipi.
– Dobra stvar je jaka konkurencija, tim je tako bolji, jedva čekam da počnemo sa radom.
Otišao je iz Zvezde kao jako mlad.
– Krivo mi je, ali ne žalim, sada će biti prostora za napredak. To je bilo tada dobro za klub, posle su usledili dobri rezultati u Evropi.
Odlučio se za broj 32.
– TSC je bio pun pogodak u mojoj karijeri, želim im sve najbolje od srca. To je bila moja najbolja sezona u karijeri, taj broj mi je doneo srecu – zaključio je Ilić.