Partizan je u četvrtfinalnoj seriji bez većih problema eliminisao Igokeu sa 2:0, a identičnim rezultatom je Budućnost slavila protiv Zadra. Tako su drugoplasirani i trećeplasirani tim Jadrana zakazali očekivano polufinale, a utakmica je na programu u utorak, 30. aprila.
Crno-beli će protiv ekipe Andreja Žakelja drugi put 7. maja od 18 sati.
Ova faza takmičenja se odvija po principu da dalje ide tim sa dve pobede, a ukoliko bude potrebe za odlučujućim trećim duelom, on će biti održan 10. maja.
Igrač Budućnosti Jogi Ferel je istakao da je spreman za paklenu atmosferu u Beogradu.
– Kada dođe plej-of uvek je sve do onog tima koji više želi pobedu – čini ti se da je sve protiv tebe – navijači, možda i sudije, ali ukoliko mi pokažemo veću želju imaćemo veliku šansu. Uvek je zabavno igrati u Beogradu, u takvoj atmosfera, navijači Partizana su uvek prisutni… Ali mislim da od starta utakmice moramo da krenemo sa mentalitetom da zaista želimo nešto da ostvarimo – istakao je Ferel.
Ekipa Željka Obradovića prošle godine je bila hit Evrope i regiona, ove sezone ne blista kao tada, ali i dalje se radi o veoma jakom protivniku, sa čuvenim trenerom pored terena.
– Očigledno je da se radi o jednoj od najboljih ofanzivnih ekipa u ligi, možda i u Evroligi – svako je pretnja iz njihovog tima tako da ćemo morati da vodimo računa o svemu i da pomažemo jedni drugima – zaključio je igrač Budućnosti.