“Išao sam na sve ili ništa…” Preemotivni Novak posle olimpijskog zlata

Srpski teniser Novak Đoković je osvajač zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Parizu, a posle pobede nad Karlosom Alkarazom u finalu, govorio je za RTS.

Najbolji sportista ikada je, očekivano, bio veoma emotivan posle titule u glavnom gradu Francuske. 

– Ne znam šta da kažem, potpuno sam u šoku od emocija. Rekao sam posle polufinala da je cilj ostvaren. Znam da su svi želeli da idem na zlato i na to sam i išao danas, ali čini mi se da je činjenica da sam osigurao medalju mi je pomogla da nemam toliki pritisak. Kao i finale Vimbldona kada nisam mogao lošije da prođem. Išao sam na sve ili ništa, raspaljivao forhende kao i on – rekao je Đoković. 

Dotakao se i podrške iz lože u kojoj je bila cela njegova porodica. 

– Otišao sam odmah njih sve da zagrlim, preponosan sam, presrećan što sam doneo zlato Srbije. To mi je možda najveći svetski uspeh u karijeri – završio je Novak.

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -