“IZVINJAVAM SE NACIJI”: Tadić i Milenković se oglasili nakon eliminacije Srbije!

Srbija je posle 24 godina igrala Evropsko prvenstvo, ali se posle dva remija i poraza oprostila od Nemačke.

Danska je igrala bolje u prvom, a Orlovi u drugom poluvremenu, međutim golova nije bilo (0:0). Uz sve to Engleska nam nije pomogla, nisu pobedili Slovence sa dva gola razlike (zapravo nisu uopšte), tako da smo kao četvrti na tabeli sa dva osvojena boda u grupi C završili EURO.

Nakon ovog meča se oglasio i kapiten “Orlova”, Dušan Tadić. 

 – Slična situacija kao i u Dohi. Ostaje velika žal. Ponosan sam na ovu grupu momaka, dali su sve od sebe, nisu želeli da odmaraju. 

Kapiten je nakon toga govorio o podatku o tome da je naša selekcija imala samo jedan šut u okvir gola protivnika. 

 – Bilo je par šansi, poslednji šut Sergeja, Mitar glavo…čuo sam da je ono bio milimetarski ofsajd. Imali smo dosta prilika koje nismo iskoritili, kao i protiv Slovenije. Moramo sve to da analiziramo i shvatimo šta dalje. Ipak, ponosan sam na ovu ekipu – zaključio je Tadić. 

Nakon kapitena govorio je i Nikola Milenković. 

 – Razočaranje, zaista. Očekivali smo više, ali nismo uspeli. Trudili smo se…Izvinjavam se naciji za ovo, izvinjavam se i navijačima koji su nas bodrili ovde. Ostaje velika žal – kratak je bio Milenković.  

 

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -