On je nebrojeno puta isticao važnost čovekovog zdravlja, kao neko ko boluje od neizlečive bolesti.
Ne tako davne 2019. godine, popularni pevač Bojan Tomović izjavio je kako boluje od bipolarnog poremećaja, bolesti koja će ga pratiti čitav život.
– Bipolarni poremećaj mi je poprilično uništio život, brak, zdravlje, karijeru, ali i dalje se trudim da živim naravno uz terapiju koja mora da se pije godinama ukoliko ne želite da završite pre vremena jer statistike kažu da je najveći broj samoubistva zabeležen kod osoba koje boluju od bipolara. Saznao sam da imam bipolarni poremećaj kad sam imao 30 godina i već 7 godina živim sa tim i borim se, uz lekove i doktora, često je teško, preteško, nekad je super i kreativno ali ipak te nagle i ničim izazvane promene raspoloženja iscrpe i vas i sve oko vas – rekao je Tomović svojevremeno za balkan-stars.com.
On je za dlaku izbegao smrt nakon što su komšije prijavile da se nešto čudno dešava u njegovom stanu, te je policija upala i zatekla pevača u kritičnom stanju.
Bojan je na društvenim mrežama objavio potresnu poruku u kojoj se izvinio svojoj porodici.
– Majko, brate, oprostite, ali ja ne mogu više. Niko nije kriv. Odlazim srećan kod mog Taja. Sahranite me na Cetinje, to mi je jedina i zadnja želja – napisao je Tomović.
Nakon što su ga u bolnici uspešno povratili, te je došao sebi, oglasio se opet:
– Najgore je prošlo. Upravo sam došao kući. Hitna me je spasila i morao sam nakon ukazane pomoći potpisati antisuicidalni ugovor, tako da zaista više nikada neću samopovređivati sebe, ali sam za svaki slučaj ostavio testament, ako mi se nešto dogodi, i to sam poslao advokatu, jer na taj način štitim bivšu ženu od familije koja me se odrekla – rekao je Tomović.
Izvor/ blic.rs/Prenela S.S.