JAKŠIĆ O SARADNJI SA ODBOJKAŠEM GERIĆEM: Sve to dobro funkcioniše


Vaterpolisti Srbije pripremaju se u Kranju za Olimpijske igre u Parizu.

Izabranici Uroša Stevanovića u utorak će napustiti slovenački grad, a od četvrtog do sedmog jula igraće u Šapcu na turniru “Srbija 2024”. Na turniru će pored Srbije učestvovati još Australija, Francuska, Rumunija, Nemačka i Crna Gora.

– Radili smo kao i uvek, dva puta dnevno. Fokusirani smo, znamo šta nam je cilj. Zadovoljan sam, radimo baš dobro. Verujem da će uroditi plodom – istakao je kapiten vaterpolo reprezentacije Srbije Nikola Jakšić.

Iskusni bek je osvojio sa selekcijom Srbije zlatne medalje na OI 2016. u Rio de Žaneiru i OI 2021. u Tokiju.

– Imamo velike ambicije u Parizu, kao i uvek. Radimo, jako dobro i ako se po tome poznaje, po angažovanju svih nas, imamo pravo na optimizam – rekao je Jakšić, a prenosi sajt VSS.

U stručnom štabu vaterpolo reprezentacije Srbije nalazi se i sportski psiholog Andrija Gerić, koji je nekada bio član trofejne generacije odbojkaša.

– Sve to dobro funkcioniše. Navikavamo se na priče sa Gerićem i verujem da će to svima da pomogne da u pravom trenutku budemo na željenom nivou. Ovde je sada najbitnije da sve da naporne treninge izdržavamo, da smo svi zdravi i neka tako ostane – podvukao je Jakšić.

Olimpijske igre biće održane od 26. jula do 11. avgusta. Vaterpolisti Srbije igraće u grupi B sa Australijom, Mađarskom, Francuskom, Japanom i Španijom.

- Pogledajte najnovije ćlanke -