Novak Đoković pobedio je u meču protiv Karlosa Alkaraza i osvojio zlato na Olimpijskim igrama u Parizu.
Njega je porodica sve vreme bodrila sa bine, a kako možemo videti na snimku Jelena Đoković je učila njihovu kćerkicu Taru reči naše himne “Bože pravde”.
Inače, Tara Đoković je raznežila sve kada je tokom meča nosila natpis : “Tata je najbolji”.
Nakon što se plasirao u finale, Novak Đoković se obratio javnosti putem svog Instagram naloga.
– Dugo sam sanjao da se u bojama Srbije borim za najsjajnije odličje na Olimpijskim igrama. Velika je čast i privilegija da predstavljam našu zemlju! Srbija će imati medalju u nedelju! Veseli se srpski rode – poručio je Novak Đoković.
Najbolji sportista ikada je, očekivano, bio veoma emotivan posle titule u glavnom gradu Francuske.
– Ne znam šta da kažem, potpuno sam u šoku od emocija. Rekao sam posle polufinala da je cilj ostvaren. Znam da su svi želeli da idem na zlato i na to sam i išao danas, ali čini mi se da je činjenica da sam osigurao medalju mi je pomogla da nemam toliki pritisak. Kao i finale Vimbldona kada nisam mogao lošije da prođem. Išao sam na sve ili ništa, raspaljivao forhende kao i on – rekao je Đoković.
Dotakao se i podrške iz lože u kojoj je bila cela njegova porodica.
– Otišao sam odmah njih sve da zagrlim, preponosan sam, presrećan što sam doneo zlato Srbije. To mi je možda najveći svetski uspeh u karijeri – završio je Novak.