Ženu su nasmrt izujedala dva američka pit bul terijera, što se smatra prvim smrtonosnim napadom pasa koji su bili izuzeti od zabrane u Velikoj Britaniji, piše Dejli mejl.
Naoružani policajci došli su u kuću u Haveringu, u istočnom Londonu, nakon dojave da je neko napadnut.
Pozvana je i hitna pomoć, a svedoci su izjavili da su, inače mirnu ulicu, ogradila službena vozila.
Pronađena gospođa proglašena je mrtvom na licu mesta. Obitelj žrtve zbrinuli su specijalizovani službenici, a sa mesta zločina su odvedena dva psa, potvrdila je policija.
– Kombiji su vozili tamo-amo bez prestanka i odjednom su došli helikopteri – pretpostavili smo najgore. U blizini su škola i fakultet pa smo se prvo uspaničili da su u pitanju deca. Nikada nismo ni sumnjali da bi pas tako nešto učinio. Ovo je prestrašno – rekao je jedan od svedoka.
– Policija je oko 1 popodne u ponedeljak, 20. maja, reagovala na prijavu da je ženu napao pas. Uprkos trudu medicinskog osoblja, preminula je na licu mesta. Policajci su došli naoružani, uspeli su obuzdati i zavezati oba psa – rekao je portparol policije.
Dodao je da se radi o dva registrovana američka pit bula koje su policajci pronašli u sobi.
– Obitelj žrtve, koja je bila vlasnik pasa, je zbrinuta – dodao je.
Izvor: Srbija Danas/Jutarnji list/L.Š./M.A.