Veruje se da je ubistvu prethodio nepristojan komentar upućen supruzi osumnjičenog
Muškarac (40) krvnički je ubijen u dvorištu crkve u Sibinju, a policija i dalje traga za napadačem. Otac Vasil, koji je parohijski sveštenik, u šoku je zbog ubistva, a čuvar crkve morao je da dokazuje policiji da nije on zločinac.
Ubistvo se dogodilo u noći između petka i subote, a svemu je izgleda prethodio nepristojan komentar žrtve supruzi napadača.
Prema navodima medija, žrtva je sedela sa dvojicom prijatelja na klupi u dvorištu crkve i pila alkohol. Nepoznati muškarac je prolazio sa ženom kraj kapije, kada je žrtva navodno počela da dobacuje. Potom je, kako se veruje, napadač zgrabio motku, uleteo u dvorište i krenuo da bije žrtvu. Batine nisu izbegli ni njegovi drugovi, koji su pijani pobegli i ostavili druga.
Niko nije pozvao hitnu pomoć i policiju, a izubijano telo bez znakova života pronašao je slučajni prolaznik.
Čuvar crkve je napad prespavao i probudile su ga policijske sirene. Potom je, kaže, morao da dokazuje da nije on počinio zločin.
-Rekli su mi da sam ga ja izudarao. Rekao sam: ‘Izvinite gospodine, nemate prava da me optužujete bez dokaza’ -ispričao je potreseni čuvar.
Napad nisu snimile kamere, pošto je neko uništio video nadzor u dvorištu crkve pre nekoliko sedmica.
-Ljudi dolaze ovde da pronađu mir, a ne da izvrše zločin. Ovo pokazuje odsustvo vere, zdravog razume, svega – rekao je uznemireni otac Vasil, parohijski sveštenik.
Policija sada gleda snimke obližnjih sigurnosnih kamera kako bi mogli da ustanove identitet počinioca.
Izvor:Srbija Danas/Telegraf