Fudbaleri Mančester sitija slavili su na gostovanju Fulamu (4:0) u uvodnom meču 37. kola Premijer lige.
Građani su ovim trijumfom preuzeli prvu poziciju i na dva koraka su od odbrane šampionske titule. Arsenal je dva boda iza Građana i nadaće se kiksu tima Pepa Gvardiole.
U preostala dva meča, Siti očekuje gostovanje Totenhemu u zaostaloj utakmici, a u poslednjoj rundi dočekuju Vest Hem. Sa druge strane, Arsenal u nedelju igra na Old Trafordu protiv Mančester junajteda, da bi prvenstvo zatvorili sa Evertonom na Emirejtsu.
Građani su do nove pobede nad Fulamom stigli bez velikih problema, a junak je bio Joško Gvardiol.
Hrvat je bio dvostruki strelac, dok je mrežu tresli i Fil Foden i Hulijan Alvarez.
PREMIJER LIGA, 37. KOLO
Fulam – Mančester siti 0:4 (0:1)
Bornmut – Brentford (16)
Everton – Šefild junajted (16)
Njukasl – Brajton (16)
Totenhem – Barnli (16)
Vest Hem – Luton (16)
Vulverhempton – Kristal Palas (16)
Notingem Forest – Čelsi (18.30)
Nedelja
Mančester junajted – Arsenal (17.30)
Ponedeljak
Aston Vila – Liverpul (21)