JOŠ JEDNA ŽELEZNIČKA NESREĆA! Voz posred mosta iskočio iz šina, zaštitnih ograda NIJE bilo (VIDEO)

Na Bradinskoj rampi između stanica Grad-Konjic teretni voz koji se saobraćao iz pravca Rajlovca prema Čapljini iskočio je iz šina oko 18 i 30 sati, na svu sreću bez ljudskih žrtava.

Ovo je treći put u kraćem vremenskom periodu da vozovi i lokomotive iskaču na istom mestu.

Vrlo bitno je napomenuti da se na mostovima ne nalaze vodilice koje štite da voz ne odleti s mosta. Iste su poskidane pre nekoliko godina i nikada nisu vraćene na mesto.

Podsetimo, juče u podne na deonici pruge Šabac-Loznica, između Štitara i Lešnice, na putnom prelazu obezbeđenom vertikalnom drumskom signalizacijom, došlo je do naleta teretnog voza na kamion tovaren šljunkom, koji se nije propisno zaustavio ispred Andrejinog krsta i znaka Stop.

– Između štitara i lešnice zbog neopreznog prelaska preko putnog prelaza došlo je do naleta teretnog voza na kamion. Tom prilikom mašinovođa je povređen i prevezen u bolnicu – saopštili su iz “Srbija Kargo”.

Navode da je Kompozicija u svom sastavu imala 20 praznih vagona i saobraćala je iz Rume za Brasinu.

Na lice mesta izašle su ekipe MUP-a i Zajedničke komisije “Infrastruktura železnice Srbije” i “Srbija Kargo”, koje će utvrditi uzrok vanrednog događaja.

“Srbija Kargo” upućuje još jedan apel da se poštuju svi propisi i saobraćajna signalizacija, jer je to jedini način da se spreče ovakve nesreće i sačuvaju ljudski životi.

Izvor: Srbija Danas/Avaz/Republika

- Pogledajte najnovije ćlanke -