Prvu rundu je dobio predstavnik Srbije, a drugu Bitanac. Odlučila je treća u kojoj je činilo se bio bolji Abaso, ali i on je kao i Šadrina odlukom sudija izgubio sa 3:2 i pobeda pripala Ričardsonu.
Prethodno su dve srpske predstavnice na Igrama u Parizu eliminisane. Prvo je Sara Ćirković poražena u uzbudljivom meču, a zatim je danas Natalija Šardina uz mnogo kontroverzi, ali i đalbu OKS-a poražena u četvrtfinalu.
U srpskom timu se nadaju da će rezultat biti promenjen i da će Natalija Šardina biti osvajač medalja na Igrama u Parizu.