Karlo Anćeloti uzvratio Bajernu: “Žalimo se i mi na suđenje! Poništen nam je čist gol”

Fudbaleri madridskog Reala slavili su 2:1 protiv Bajerna u revanš meču polufinala Lige šampiona i na taj način zakazali obračun sa Borusijom iz Dortmunda u završnom meču elitnog takmičenja.

Bio je Real pred eliminacijom iz Lige šampiona, posle 2:2 u Minhenu Bajern je vodio sve do 88. minuta, ali se potom pojavio veteran Hoselu.

Mnogo je bilo povika na sudije, a oglasio se i Karlo Anćeloti, koji retko kad komentariše suđenje. 

U centru pažnje je momenat iz nadoknade vremena kad je poništen pogodak Matijasu De Lihtu. Sudija Šimon Marčinjak je signalizirao ofsajd, s obzirom na to da je pomoćnik visoko podigao zastavicu, ranije nego što je to bilo potrebno.

Naravno, izazvalo je to salve nezadovoljastva u nemačkog timu, čak je njihov šef struke Tomas Tuhel taj pozez nazvao apsolutno katastrofalnim.

– Bajern se žalio na suđenje? U redu, onda ćemo se mi žaliti na poništeni gol Naća posle duela sa Kimihom. Kimih je simulirao u toj situaciji – kazao je Anćeloti, koji je potom dodao:

– Ofsajd situaciju je jednostavno objasniti. Možda nije bio ofsajd, ali je sudija svirao pre gola i mi smo prestali da igramo u tom trenutku. To je to – kaže popularni Don Karlo.

Italijan je imao samo reči hvale za svoj tim posle epske završnice revanš meča polufinala Lige šampiona protiv Bajerna.

– Imali smo mnogo problema tokom sezone. Ne samo povrede Kurtoe, Militaa, Alabe, izgubili smo i Vinisijusa, Kamavingu i Čuamenija, ali se nikad nismo žalili, pogledajte gde smo sada – izjavio je.

Imao je Anćeloti šta da kaže i o igri i golovima Hoselua.

– Hoselu u sebi ima duh ovog tima. Iako nije igrao mnogo ove sezone on nikad ne odustaje – zaključio je Karlo Anćeloti.

- Pogledajte najnovije ćlanke -