Aleksandra je dosta ulagala u svoje obrazovanje, pa se školovala u Beču i u Americi. Nova misiva govori dva strana jezika i imala je želju da se takmiči na Olimpijadi.
Sinoć je u Beogradu održano takmičenje “Izbor za Mis Srbije 2024”, a ovu laskavu titulu je ponela Aleksandra Rutović. Mnogobrojne poznate ličnosti su se pojavile na ovom događaju, a najveću pažnju je privukla Jelena Karleuša.
Jelena je imala sinoć poseban zadatak. Ona je bila predsednica žirija, a pre nego što je proglasila pobednicu, održala je kratak govor.
– Dobro veče svima! Jako sam uzbuđena, ne kao ove devojke, ali… Prvenstveno bih se zahvalila gospođi Vesni koja je učinila da Beograd dobije pravi crveni tepih i beogradsku Met Galu. Hvala za divnu organizaciju. Moram da kažem da sam devojkama oduševljena. Takav profesionalizam, lepota, gracioznost, energija koja je iz svake od njih izlazila. Devojke, mislim da ste večeras sve pobednice. Ne postoji gubitnica večeras jer nijedna lepa žena, ako ništa drugo, ne može da bude gubitnik u životu jer je za početak, lepa – rekla je Jelena pa dodala:
– Sa druge strane, ono što vi imate u sebi je ono najbitnije, a to je nešto što se zove energija, harizma i X faktor. Ostavile ste nas večeras bez daha! Još jednom, čestitam svima! Imam privilegiju da sa mojim kolegom Zoranom proglasim Mis Srbije – ispričala je Karleuša, a potom proglasila pobednicu.
– Velika je čast i zadovoljstvo da kažemo da je pobednica za 2024. godinu, Mis Srbije, dama koja se zove Aleksandra Rutović – saopštila je Jelena Karleuša, a okupljena publika je aplaudirala.
Ko je Mis Srbije?
Aleksandra ima 25 godina, u Americi je završila srednju školu, a u Beču osnovne studije i master za Internacionalni turizam I hotelijerstvo, a radi kao agent za nekretnine. Govori ruski i engleski jezik. Od 5 godine se takmičila u preponskom jahanju sa željom da se bori na Olimpijadi. Poštuje Bušido kodeks, kodeks samuraja, prenosi “Blic“.
Nakon što je proglašena za najlepšu devojku Srbije, Aleksandra je sumirala utiske o svom učešću na ovom takmičenju.
– Nadala sam se, ne mogu da kažem da sam očekivala. Bila je jaka konkurencija, svaka devojka se izdvojila u nekoj vrsti discipline. I dalje sam u šoku, jako sam srećna i uzbuđena. Jedva čekam da vidim šta me čeka. Narednih godinu dana sarađujem sa Vesnom i našom dragom Anjom, pa ćemo videti – istakla je Aleksandra.
Spremanje joj, kako kaže, nije bilo naporno.
– Nije mi bilo teško i naporno, zaista sam uživala. Bio je tempo, ali ja sam sportski tip, volim tempo, svaki dan smo naučili nešto novo i to je pravo bogatstvo, da možete svaki da naučite nešto novo i da vam je toliko priušteno za samo 15 dana – rekla je misica, pa priznala zašto se baš ove godine prijavila na takmičenje.
– Poželela sam pre par godina, kada je jedna osoba ušla u moj život i dala mi tu ideju. Sa tom osobom sam se spremala proteklih par godina. Nisam se ranije prijavila zbog školovanja, sačekala sam da se to završi i sada je bilo pravo vreme – navela je Aleksandra.
Mnoge devojčice maštaju da ponesu ovu laskavu titulu, a Aleksandra je odgovorila šta misli da li joj neke od njih sada zavide.
– Ne želim da mi zavide, želim da im budem uzor, nadam se da ću biti pravi. Da ću da im pokažem kako treba i nadam se da će te devojke i devojčice da ostvare isti san – izjavila je ona.
Najveću podršku imala je od porodice, prvenstveno oca.
– Najveća podrška su mi moj otac i njegova supruga, sestra, braća… Imam veliku porodicu, svi su bili uz mene – rekla je Aleksandra Rutović.