KO ODLAZI, A KO OSTAJE U PARTIZANU? Ovim igračima ističe ugovor na kraju sezone

Košarkaši Partizana polako privode kraju veoma neuspešnu sezonu u kojoj se nisu plasirali u plej-of Evrolige, i u kojoj su predali titulu prvaka ABA lige večitom rivalu Crvenoj zvezdi.

Prošle sezone je tim Željka Obradovića bio na mali korak do F4-a elitnog takmičenja, i suvereno osvojio Jadran, a ove…

Zauzeo je 11. mesto u Evroligi, i pometen je u finalu ABA lige, i to od Zvezde, koja je u elitnom takmičenju bila treći najgori tim.

Prošle sezone su crno-bele na kraju sezone napustili Dante Egzum, Matijas Lesor, Jam Madar i Janis Papapetru.

Kao zamena za njih stigli su Frenk Kaminski, Mateuš Ponjitka, Ognjen Jaramaz i Pi Džej Doužer, a kao doselekcija došli su Bruno Kaboklo i Džejlen Smit.

Sve je nizbrdo krenulo posle sage o Nikoli Mirotiću, koji je obećao da dolazi, pa odlučio da ipak ne potpiše. Otišao je zatim i Madar, a Obradović je nekako uspeo da sklopi tim.

Taj tim delovao je potpuno neenergično protiv Zvezde, te su Grobari besni na njihovo zalaganje, a ono što ih najviše zanima je to ko će sledeće sezone ostati u klubu.

Na leto ugovori ističu osmorici igrača iz sadašnjeg sastava:
– Džejms Naneli

– Pi-Džej Doužer

– Frenk Kaminski

– Džejlin Smit

– Danilo Anđušić

– Alen Smailagić

– Uroš Trifunović

– Mateuš Ponitka (ima opciju za produžetak saradnje na još jednu godinu)

Ugovore do leta 2025. godine imaju:

– Kevin Panter 

– Zek Ledej 

– Aleksa Avramović 

– Bruno Kaboklo 

– Balša Koprivica 

– Ognjen Jaramaz.

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -