– Kada dođete na Olimpijske igre, vidite ponos igrača koji predstavljaju svoju zemlju. Vidite kakav ponos igrači Srbije imaju dok igraju za svoju zemlju. Vidite navijače kako pevaju himnu tokom utakmice. Volimo da igramo za SAD, posebno kada se mnogo s*anja dešava u našoj zemlji – istakao je Durent.
Košarkaš Finiksa ima ogromno iskustvo sa takmičenja reprezentacije, pošto je već osvojio tri olimpijska zlata i titulu porvaka sveta.
Ukoliko Amerikanci savladaju Francusku u finalu turnira u Parizu Durent će postati najtrofejniji američki košarkaš na Olimpijskim igrama.
Borba za zlatnu medalju na programu je u subotu u 21 čas.