Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković rekao je posle pobede 3:2 nad Kubom u meču poslednje sedmice Lige nacija da su njegovi igrači “izvukli” ovu utakmicu. Srbija je pobedila Kubu, iako je selekcija iz Centralne Amerike vodila 2:0.
– Vrlo važna pobeda. Mislim da su momci izvukli ovu utakmicu, stvarno im zahvaljujem na tome. Hvala i mojim saradnicima koji su bili pribrani kada smo gubili 0:2. Ovo je samo deo posla, čekaju nas još tri veoma važne utakmice – rekao je Kolaković za sajt Odbojkaškog saveza Srbije.
Kolaković je istakao da je ekipa odlično završila meč s obzirom na to da j imala loš početak.
– Mislim da smo došli do neke igre koja može da nas obraduje pred naredne duele. Prvi sledeći je protiv Turske – veoma bitan. Imamo dan pauze, što nije loše jer smo igrali pet setova. Mislim da je to jedna od ključnih utakmica na ovom turniru – dodao je Kolaković. Svestan je Kolaković da težak zadatak čeka “orlove” i u nastavku i da još nije rešeno pitanje poslednjeg putnika na Olimpijske igre. – Nema lako. Igrači su sad razigrani i motivacija je mnogo veća. Vera u naše sposobnosti je mnogo veća. Ali, biće teško. Na Olimpijske igre se ne ide lako – podvukao je Kolaković.