Konobari ga dvorili celo veče, pio je najskuplje vino: Piksi PLIVA U NOVCU, a evo kako se ponaša prema zaposlenima u kafiću

Komšije imaju samo reči hvale za selektora fudbalske reprezentacije Srbije. Ne štedi da da novac kada je zadovoljan uslugom u restoranu.

Fudbalska reprezentacija Srbije je igrala utakmicu protiv Danske na Evropskom prvenstvu i ispala je iz takmičenja nakon nerešenog rezultata 0:0.

Novinari su posetili kraj u kome živi Dragan Stojković Piksi i porazgovarali su sa njegovim komšijama.

– Sretao sam ga par puta ovde u kraju kada dođe iz inostranstva. Često je u društvu supruge. Onako kako izgledaju u novinama, apsolutno su takvi i uživo. Znate li šta mi je najviše interesantno, koliko su zapravo oboje jedni sasvim normalni i prizemni ljudi. Toliko novca imaju, a tako su nenametljivi. Ko ga zaista dobro ne poznaje, kao i njegovu karijeru, nema šanse da bi ga prepoznao na ulici – rekao je jedan komšija, dok je konobar iz kafića otkrio kako je galantan kada dolazi kod njih u lokal.

– Takođe sam ga sretao sa gospođom, ali je super što svaki put ostavi dobar bakšiš. Poslednji put kad je bio, pio je neko dobro vino. Znam da smo za njih dvoje poslužili samo najkvalitetnije i trudili smo se da sve bude na vrhunskom nivou. Takva je na kraju bila i zasluga, jer nam je Dragan ostavio, tačnije meni, 100 evra bakšiša. Prvo sam odbijao i rekao da je stvarno previše, ali on nije ni hteo drugačije da postupim. Znam da se osmehnuo i u tom trenutku mi rekao: “Ovo je tvoje, zaslužio si i nemoj da se ustručavaš” – priča vidno nasmejan konobar za “Super TV”.

Podsetimo, reprezentacija Srbije u fudbalu odigrala je nerešeno sa reprezentacijom Danske i ispala iz dalje faze takmičenja.

Mnoge javne ličnosti na svojim društvenim mrežama dale su komentar na celokupan utisak o Orlovima, među njima i glumac Milan Marić. On je na društvenoj mreži “X” napisao da većinu igrača ne interesuje reprezentacija i da džabe sada patetišu.

Podsećamo, Srbija je u prvoj utakmici izgubila od Engleske rezultatom 1:0, zatim je igrala nerešeno sa Slovenijom 1:1 i na kraju takođe igrala nerešeno sa Danskom 0:0.

Piksi dao svoj sud o igri

Selektor fudbalera Srbije Dragan Stojković Piksi obratio se novinarima na konferenciji za medije posle meča sa Danskom.

Na pitanje šta sada, rekao je:

– Pa, idemo kući, verovatno idemo kući. Razočaranje zbog rezultata. Izjednačena utakmica. Tražila se ta jedna šansa, taj jedan gol. Izuzetno sam ponosan na momke. Srbija nije bila vreća za udaranje. Pokazali smo dobro lice. Praktično tri ekipe idu dalje sa tri nerešena. Nema tragedije. Zahvalio bih se navijačima na velikoj podršci. Idemo dalje.

O ubačenim čašama navijača na teren:

– Molim vas postavite mi pitanje o utakmici. Nije moj posao da se bavim čašama..

Nije želeo ni o tome da li će ostati selektor.

-To nije pitanje za mene, niti klauzula u ugovoru nema. Da bi me bolje razumeo, nemam čega da se stidim. Idem uzdignute glave. A to što se nisi kvalifikovao za drugu rundu? Kakve to veze ima, to je sport. Gde je to bilo da nismo dali sve od sebe. Jedan strahovit napredak u defanzivi. Svaki dan smo radili na tome i izgleda smo uspeli. Nema razloga za bilo kakvom tragedijom, niti je ovo tragedija.

Govorio je o nezadovoljstvu navijača:

– Pa i ja sam nezadovoljan. Ne očekujete da vas dižu u nebo. Ali nemojte zaboraviti, Srbija je posle 24 godine učesnik Evropskog prvenstva. A to što svi misle da smo bogomdani, to su navijačke stvari. Da li se igrači nisu borili? Mislim da jesu. Da li su dali sve od sebe? Jesu, sigurno. Da li sam dao sve od sebe da tim izgleda dobro? I to je tačno. Pa ne mislite da sam ja zadovoljan eliminacijom.

- Pogledajte najnovije ćlanke -