Lajović ispao u Rimu, oba seta izgubio u taj-brejku

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u treće kolo Mastersa u Rimu, pošto je od njega bio bolji Argentinac Sebastijan Baez, sa 2:0 (7:6 (3), 7:6 (6)).

Bio je ovo veoma interesantan susret i pun preokreta, ali Baez je bio taj koji je dobijao te najvažnije poene, pa je tako posle 130 minuta igre prošao dalje.

Lajović je bolje počeo, posle 1:1 videli smo tri uzastopna gema sa brejkovima, da bi Lajović potom poveo sa 4:2.

Vratio je rival brejk, a u taj-brejku se bolje snašao Baez i poveo sa 1:0.

Imao je Dušan i u drugom setu prednost, nastavila se serija brejkova, ali je Baez i ovaj put uspeo da se vrati i uvede drugi set u taj-brejk, a onda u njemu još jednom nadigra Srbina.

Baez će u narednom kolu igrati sa boljim iz dulea Holgera Runea i Luke Nardija. 

- Pogledajte najnovije ćlanke -