On je posle svetskog zlata naveo da je glupost to što se NBA prvaci imenuju svetskim prvacima, kad se radi samo o nacionalnom prvenstvu.
Tu rečenicu je prokomentarisao Devin Buker, član “drim tima” u Parizu.
– Još uvek se ne slažem sa komentarom. Verujem da su svi najbolji talenti na svetu u NBA, a ovo dolazi od osvajača zlatne olimpijske medalje koji veruje da je teže postati NBA prvak – prokomentarisao je Buker za “Njujork tajms”.
Inače Buker je bio Olimpijski šampion u Tokiju, dok još nije osvojio NBA ligu.
Posle ove izjave nadamo se da će Jokić odraditi lakšu stvar i uzeti zlato na OI pošto je “teži posao” u NBA ligi završio.