Zapad će uskoro da shvati da je vreme da prestane da prinosi Ukrajinu kao žrtvu svojim potpuno neperspektivnim ciljevima, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov za “Vesti”.
Govoreći o strahu zapadnih zvaničnika da će ruska vojska, nakon pobede u Ukrajini da napadne zapadne zemlje i izjavama zapadnih zvaničnika koji su proteklih 20 godina, na upozorenja Vladimira Putina da se NATO približava ruskim granicama, govorili da “Moskva treba da se opusti”, Lavrov poručuje: “Ako mogu, neka se opuste sad oni”.
Rusija dobro razume sve mogućnosti koje ima i uzima u obzir svaki scenario razvoja situacije u Ukrajini, naveo je Lavrov i poručio da je vreme da Kijevski režim prihvati činjenično stanje situacije na frontu.
Optužbe nemačkog kancelara Olafa Šolca da je navodno Putin “isključio gas” zvuče krajnje fantazmagorično, ako se uzme u obzir da su gasovodi Severni tok 1 i 2, koje su SAD uništile, postavljeni da obezbede dalji procvat Nemačke.
-Šta se dešava sa nemačkom ekonomijom svi znate. A to što, bez imalo stida, govore da je Rusija isključila gas je jako tužno – naveo je Lavrov.
Prema njegovim rečima, to znači da na Zapadu trenutno nema političara koji bi mogli da vode dijalog na pragmatičnoj osnovi i zasnovan na činjenicama.
–Zapadni lider ne priznaju i izvrću činjenice. Pokušavaju da zavedu svoje građane i biračko telo, kako im ne bi smetali u ovom katastrofalnom kursu koji Evropu vodi u ćorsokak – zaključio je ruski ministar.
Izvor: Srbija Danas/RT Balkan