LIGA NACIJA: Srbija srušila Iran, na putu za Pariz sledeće prepreka Japan

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je jutros u Rio de Žaneiru Iran 3:1 u setovima (27:25, 17:25, 25:19, 25:18), u prvom kolu Lige nacija.

U prva dva seta vodila se izjednačena borba, ali je u nastavku duela tim selektora Igora Kolakovića dominirao i zasluženo stigao do važnog trijumfa koji je našem timu doneo pet FIVB bodova u borbi za nastup na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srbiju je predvodio kapiten Uroš Kovačević sa 14 poena, a Marko Ivović i Dražen Luburić postigli su po 12. Aleksandar Nedeljković dodao je 11 poena, a Marko Podraščanin osam.

U ekipi Irana najefikasniji je bio Melsa Salehi sa 20 poena, dok su po 13 poena dodali Milad Ebadipur i Amin Esmailnežad.

U drugom kolu Srbija će večeras od 22.30 igrati protiv Japana.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -