Lukašenko: Ovo je rat PROTIV ZVERI, upotrebiću NUKLEARNO ORUŽJE

Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko progovorio je konačno o upotrebi nuklearnog oružja.

On je rekao da ne namerava da koristi taktičko nuklearno oružje sve dok njene državne granice ne budu narušene.

– Kada se ovde pojavilo taktičko nuklearno oružje, direktno sam rekao: “Nećemo koristiti nikakvo oružje dok ne kročite na našu državnu teritoriju. To je granica naše savezne države – rekao je beloruski lider u intervjuu za program “Novosti nedelje” na TV kanalu Rusija-1 , čiji je fragment objavila agencija Belta.

Odgovarajući na pitanje da li je spreman da pritisne “crveno dugme”, Lukašenko je rekao da su “crvena dugmad” već pritisnuta po obodu Belorusije i Rusije.

– Zato je, sa moralne tačke gledišta, verovatno, Putinu i meni, kada donosimo takve odluke, nekako već neprijatno da o tome govorimo – rekao je predsednik Belorusije, piše TAS.

On je podsetio da će Rusija, u skladu sa postojećim sporazumima, u slučaju napada na Minsk, poslati svoje jedinice u zemlju radi pružanja vojne podrške.

 – Rusija će, prema našem dogovoru, dovesti svoje jedinice. Ovo je zajednički rat – Belorusija i Rusija – protiv ovih zveri. Pa šta, treba da sačekamo, dok ne pogaze našu zemlju, kao što se desilo sa Sovjetskim Savezom (u početnoj fazi Velikog otadžbinskog rata), dakle, mi ćemo odmah i adekvatno reagovati – naglasio je Lukašenko.

- Pogledajte najnovije ćlanke -