MAJKA UBIJENOG DEČAKA U RIBNIKARU ZAPLAKALA U SUDNICI: “Mog sina nema više, čemu ovo?!” – Roditelji ubijene dece ne mogu više da slušaju kako je dečak ubica bio dobro dete

– Mog sina nema više. Čemu ovo? Nemamo više snage za ove predstave. Kao da se nama sudi i pri tom moramo da slušamo kako je zločinac bio odličan učenik, dobro dete. Ne mogu više! – kroz plač je govorila nesrećna majka svojoj sagovornici tokom jedne od dve 10- minutne pauze parnice protiv porodice dečaka-ubice i škole.

U parničnom postupku u kojem su tužioci svedočili o nemerljivom bolu i patnji za ubijenom decom i školskim čuvarom saslušane su psiholog, pedagog i učiteljica dečaka ubice. 

Majka ubijenog dečaka inače psiholog i njen suprug stoički podnose tugu za svojim andjelom, sinom jedicem koji je bio mladi pijanista, kompozitor i izuzetno dete u svakom smislu. Daleko od očiju javnosti nesrećni roditelji oplakuju ubijenog sina, ali je danas majćino srce pokleklo i rasplakala se u Palati pravde.

Na pitanje majke ubijenog dečaka psiholog je odgovorila da joj se nikada učenici nisu poverili da je dečak-ubica čudan, kao ni nastavnica da ne zna da pokaže emocije čak ni kada recituje izuzetno tužnu pesmu.

– Izlazila sam na hol da propratim decu i viđala sam da se dečak-ubica druži sa decom iako nije bio jedan od one popularne dece koja su uvek u velikom društvu – rekla je psiholog.

Kao stručno lice ona je odgovarala i na pitanje oca ubijene devojčice koji se slomio u sudnici i zaridao, kao i majke ubijenog dečaka koja je u hodniku gorko plakala jer njenog jedinca nema uprkos svemu i borbi koju vode.

Izvor: Srbija Danas/Republika

- Pogledajte najnovije ćlanke -