Zanimljivo je da će one kao i muška selekcija igrati u četvrtfinalu sa Australijom, a da ih u slučaju prolaska očekuje okršaj sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Naše devojke su grupnu fazu završile kao drugoplasirane iza Španije, a ostvarile su dva pobede nad Portorikom i Kinom.
Jasno je da i u slučaju prolaska Australije duel sa SAD bi bio nemoguća misija. Naime, Amerikanke su dominantne u ženskoj košarci mnogo dominantnije i od svojih muških kolega pošto nisu izgubile meč na velikim takmičenjima više od 20 godina.