Multimilijarder Elon Mask se oglasio nakon izrečene presude Hanteru Bajdenu, sinu predsednika Bajdena, nakon suđenja po saveznoj optužbi za oružje.
Mask je odgovorio na objavu predstavnika Tomasa Mesija iz R-Ki na društvenoj mreži X, nekadašnjem Tviteru, da Hanter Bajden ne treba da bude stavljen u zatvor jer je lagao o svojoj upotrebi droge na federalnom obrascu koji se mora popuniti prilikom kupovine pištolja.
Porota je proglasila Hantera Bajdena krivim po tri tačke optužnice u vezi sa lažnim izjavama na formularu i posedovanjem oružja dok je bio zavisan od droge.
-Hanter možda zaslužuje da bude u zatvoru zbog nečega, ali ne zbog kupovina pištolja – napisao je Mejsi. „Postoje milioni korisnika marihuane koji poseduju oružje u ovoj zemlji, i niko od njih ne bi trebalo da bude u zatvoru zbog kupovine ili posedovanja vatrenog oružja p.
-Slažem se – odgovorio je Musk.
-On (i drugi) bi trebalo da budu u zatvoru zbog osporavanja integriteta Sjedinjenih Država uzimanjem mita za političke usluge, ali ne zbog ovog pseudo-zločina – dodao je on.
Srbija Danas/Fox News