Arauho (23) je do sada bio član Barselone, a prošlu sezonu je proveo na pozajmici u Las Palmasu. Britanski mediji navode da je engleski klub za ovaj transfer izdvojio oko 10 miliona evra.
– Arauho je mlad igrač sa velikim potencijalom i drago mi je da smo obezbedili njegov potpis – izjavio je izvršni direktor Bornmuta Nil Blejk.
Nova sezona u Premijer ligi počinje narednog vikenda, a Bornmut će 17. avgusta gostovati Notingem Forestu.