Micić impresioniran Amerikancima, Marinković smatra da je JEDAN ČOVEK napravio razliku

Košarkaši Srbije poraženi su u prvom kolu grupe C na Olimpijskom turniru od selekcija SAD sa 110:84.

Posle meča su naši košarkaši dali izjave.

Vasilije Micić je prilično impresioniran američkim sastavom.

– Najbolja ekipa što se tiče individualnog kvaliteta. Igrali smo pod euforijom, emocijom, to bi trebalo da smanjimo – rekao je Micić i dodao:

– Svaka utakmica mi je prilika, kao i svakom od nas. Drugačije je kad igraš za reprezentaciju. Tamo (Abu Dabi prim. aut) nije bilo Milutinova i Bogdana. Danas smo bolje krenuli, ali i oni su spremni, gladni da osvoje. I kod njih se vidi napredak – kaže Micić.

Kevin Durent je odigrao neverovatno, ali i drugi reprezentativci Amerike.

– Time sam najviše impresioniran, radnom etikom. Svi oni su prvi u radu, primeri u svojoj ekipi. Ništa me ne iznenađuje. Za ove mlađe je su lep primer. I u tim godinama možeš da budeš ubitačan – rekao je Vasilije Micić.

Vanja Marinković je bio nešto kraći. Svestan je da su navijači očekivali više.

– Dobro, da. Mislim da smo igrali dobro prvo poluvreme i mislim da je najveću razliku napravio Kevin Durent i naše izgubljene lopte. Sem toga bila je kvalitetna utakmica sa velikom borbom, ali kada uđete u seriju grešaka jako je teško igrati i pokrivati tu razliku, jer su oni mnogo dobar tim da bi to ispustili. Idemo dalje. Igramo sa Portorikom sledeću i gledamo da to dobijemo i da vidimo šta nas dalje čeka – kaže Marinković.

- Pogledajte najnovije ćlanke -