“Mirovnih pregovora nikad dosta!” Premijer Fico prvi put u javnosti nakon POKUŠAJA UBISTVA – Rado bi se pridružio Orbanu

Robert Fico, slovački premijer, danas se prvi put pojavio u javnosti, nakon pokušaja atentata sredinom maja ove godine.

On je izrazio divljenje mađarskom premijeru Viktoru Orbanu, koji je posetio i Kijev i Moskvu, ističući važnost pronalaženja mirnog rešenja za sukob u Ukrajini.

Robert Fico je izrazio svoje divljenje premijeru Mađarske, koji kako je naveo,nije oklevao i otputovao je i u Kijev i u Moskvu.

Premijer Slovačke je poručio da kada bi mu zdravlje dozvoljavalo, rado bi mu se pridružio.

Mirovnih pregovora nikada ne može biti previše – rekao je Fico u govoru na svečanosti povodom Dana svetih Ćirila i Metodija, državnog praznika u Slovačkoj.

Prethodno je portparol Kremlja Dmitrij Peskov saopštio da je Orban doputovao u radnu posetu Moskvi na inicijativu mađarske strane, kao i da je sastanak sa Putinom u Kremlju trajao skoro tri sata.

Mađarski premijer je istakao da je njegova poseta deo „mirovne misije“.

Pre dolaska u Rusiju, Orban je posetio Kijev gde se sastao sa šefom ukrajinskog režima Vladimirom Zelenskim.

Izvor: Srbija Danas/Informer

- Pogledajte najnovije ćlanke -