Može li Srbija da pobedi SAD? Američki selektor misli da MOŽE – evo šta treba da se desi

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država pobedila je u prijateljskoj utakmici Južni Sudan rezultatom 101:100. Amerikanci su na poluvremenu gubili 14 razlike, ali vratili su se u igru nakon odlične treće četvrtine.

Južni Sudan je vodio osam sekundi prije kraja 100:99, dok Lebron Džejms nije pogodio za pobedu SAD-a.

– Bio bi to drugi najveći šok u istoriji košarke – navodi se u izveštaju zvanične stranice NBA lige. 

– Prvi je da se Južni Sudan uopšte takmiči na Olimpijskim igrama i da ekipa puna ratnih izbeglica uopšte igra protiv Sjedinjenih Američkih Država – piše u izveštaju.

Građanski rat u Sudanu započeo je prošle godine i u njemu je dosad stradalo više od sedam hiljada ljudi. A o meču je pričao i Stiv Ker, selektor Amerikanaca.

– Gledajte, cela ekipa je bila posramljena na poluvremenu. Lebron Džejms nije bio zadovoljan kad sam ga ostavio na klupi u trećoj četvrtini. Gledao sam u njega i vidio da je nervozan i da želi što pre da uđe. Kraj je za nas bio dobar. Podsetila nas je ova ekipa da naši protivnici uvek igraju najveću utakmicu svog života -rekao je Ker i nastavio:

– Ovo je prva utakmica u kojoj smo sumnjali u ishod. Dobro je da smo sad to osetili. Osetićemo ponovo. Dobro je imati izazov. Ako ne igramo na pravi način i fokusirano, svako može da nas pobedi. Ali ako ubacimo u pravu brzinu možemo pregaziti druge. Ako ne damo sve od sebe, možemo da izgubimo – rekao je nakon utakmice američki selektor.

Naravno, u grupi sa Amerikom na Olimpijskim igrama je i reprezentacija Srbije. Sudeći po rečima Stiva Kera, i mi imamo šansu da ih pobedimo.

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -