NE MOŽE VIŠE: Dominik Tim završava karijeru na kraju sezone

Austrijski teniser Dominik Tim iznenadio je sve informacijom da namerava da se penzioniše krajem oktobra na turniru u Beču.

Prema navodima tamošnjih medija, osvajač Ju Es opena 2020. će karijeru završiti u glavnom gradu Austrije, na turniru koji je na programu od 21. do 27. oktobra. Tim je van svetskog vrha već tri i po godine, a interesantno je da je sve i počelo od osvajanja titule u Njujorku.

Od tada se Asutrijanac suočio sa problemima sa motivacijom i psihom, a uz to su došli i problemi sa povredama, najviše sa ručnim zglobom. Tim se nikad nije vratio na pređašnji nivo, a trenutno zauzima 117. mesto na listi.

Najbolji plasman je imao upravo u godini kada je osvojio Njujork i tada je bio treći igrač sveta, a u karijeri je osvojio 17. titula. Ostim titule u Njujorku, igrao je dva puta finale Rolan Garosa, kao i finale Australijan opena.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -