Trener Partizana Željko Obradović bio je gost emisije “360 stepeni” gde se dotakao brojnih tema iz nedavno završene sezone.
On se između ostalog osvrnuo i na epilog i dešavanja u završnici sezone.
Obradović je apostrofirao da mu je bilo jasno kuda ide finalna serija u regionalnom takmičenju i da su crno-beli poraženi zbog sudijskih grešaka.
Upitan je trofejni stručnjak da prokomentariše to što je Crvena zvezda upisala sedam vezanih pobeda nad Partizanom, da bi na kraju osvojila ABA ligu i Košarkašku ligu Srbije.
– Mi smo igrali dve godine u Evroligi sa Crvenom zvezdom. U prvoj sezoni smo mi bili šesti, oni 11, u drugoj mi 11. oni 16. Jel može meni neko to da objasni. Neka bude i 25 pobeda zaredom, kakve veze ima. Pobeđivali smo i mi njih u Evroligi u gostima. Taj plasman objašnjava mnoge stvari, to je velika razlika u pobedama u Evroligi – istakao je Obradović.
Košarkaška liga Srbije je završena neslavno. U drugoj utakmici je duel prekinut zbog neprikladnog skandiranja navijača Partizana. Na kraju je titulu osvojila Crvena zvezda pošto je meč registrovan službenim rezultatom.
– Posle finala ABA lige sam rekao da je KLS cirkus. Izvinjavam se zbog tih reči, zato što je cirkus neka vrsta zabave. Ovo nije zabava, ovo je tragikomično – zaključio je Obradović.