– Nijedan autoput nismo mogli da izgradimo od problema sa kamenolomima. Posečete li hrast vi ste ukleti, prokleti. Da to nismo učinili, danas bismo imali više od 600 povređenih ili mrtvih na Ibarskoj magistrali. Bili su protiv izgradnje pruge, Trga Republike, fontane na Slaviji, gondole, nikad ne bismo završili taj Hram Svetog Save da to mi nismo učinili i za sve smo mi bili krivi.
– Ne zaboravite da sam bio kriv i za Jovanjicu. Njima nije važno koliko toga mogu da slažu i izmisle, koliko puta neku laž mogu da izgovore.
– Nekada je jedino pitanje u Srbiji bilo “mogu li da dobijem posao i da neko preživi da ne ode u inostranstvo”. Danas su važna pitanja životne sredine. Meni je Srbija sve dala. Školovala me je na najbolji način, davala mi stipendiju u to vreme. Ja sam državni čovek već 30 godina. Država mi daje platu. Izdržava me, a moj je posao da vratim sve što mogu.
– Zašto sada tolika tenzija? Zato što im je potrebno rušenje vlasti. Pod dva, dajte da se struka pita. Smišljali su sumanute priče o ljudima sa dve glave. Kada smo postavili najbolji zdravstveni tim mogući, svih mogućih, onda su rekli “a, ne, ne, nisu ti lekari najbolji, bolji su Topalko, Seka Aleksić i Ceca Bojković”.
– Je l ‘ stvarno verujete da Loznicu vole oni koji su je ugasili, više od mene i nas koji smo doneli odluku ne povećavajući javni dug da izgradimo autoput i velelepni stadion u Loznici. Ne verujem da je moguće da verujete da ja kao predsednik koji ima još dve i po godine mandata samo, da želim da otrujem svoje ljude na kraju svog mandata.
– Uvek ću biti na strani naroda, štitiću narod i nikad neću dozvoliti da se ijedno dete, starac ili starica razbole zbog naše političke neodgovornosti. I na kraju važna poruka svima koji su se uplašili kako će da me oteraju preko Drine: Meni je Srbija sve, živim za Srbiju, sve ove godine sam živeo za rešavanje svakog problema u Srbiji.
Predsednik je još jednom istakao da neće biti nikakvog kopanja još dve godine.