FK Partizan u utorak od 20 časova igra meč kvalifikacija za Ligu šampiona. Protivnik je Dinamo iz Kijeva, a meč se igra u Lublinu
Trener crno-belih Aleksandar Stanojević srećan je što se Partizan nalazi u poziciji da uđe u Ligu šampiona.
– Retko je dobiti ovakvu priliku, igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Igramo protiv velikog i dobrog kluba i tima, ali imamo želju i mi da napravimmo nešto – rekao je Stanojević.
Meč sa Napretkom pokazao je određene nedostatke u timu crno-belih.
– Utakmica sa Dinamom je totalno drugačijeg profila. Pričali smo i oko nekih stvari, ali smo se više fokusirali na Dinamo, probacili smo se na drugi “mod” – kaže trener Parnog valjka.
On nema dilemu oko sastava.
– Nemam dileme, znam kojih će 11 sutra istrčati na teren – jasan je.
Ukrajinci izgledaju dobro trenutno, odradili su odlične pripreme.
– Dinamo je fizički dominantna ekipa koja poseduje odličan tehnički kvalitet. Imaju i određenih mana, ali pričao sam o tome sa mojim igračima. Moramo da se pazimo njihovog napadačkog dela, jer završavaju sa mnogo igrača u protivničkom šesnaestercu – rekao je Stanojević.
Šta je dobar rezultat za Partizan?
– Svaki aktivan rezultat koji poništite na domaćem terenu je pozitivan. Nekada možete da imate pozitivan rezultat, a da budete svesni da li možete da prođete, ili ne možete. Ne gledam to kroz nerešeno, ili pobedu – poručio je Aleksandar Stanojević.
Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE.