Sin pokojnog Marinka Rokvićav je rešio da zatraži blagoslov posle cilja koje je postigao.
Pevač Nikola Rokvić je nakon hodočašća, gde je pešačio od Beograda do ostrva Egine i na tom putu sakupljao novac koji je poklonio u humanitarne svrhe, došao da uzme blagoslov od patrijarha Porfirija.
Naime, nakon mesec dana hodočašća, gde je pešačio od Beograda do ostrva Egine i na tom putu sakupljao novac koji je poklonio u humanitarne svrhe, Rokvić se vratio u Srbiju.
Juče je, ovim povodom, patrijarh srpski Porfirije u zgradi Patrijaršije primio Nikolu i njegovu suprugu Bojanu, koji su došli da od prvojerarha SPC uzmu blagoslov i prenesu utiske sa hodočašća, a tada je i dobio poklon.
– Juče smo na poziv Njegove Svetosti Patrijarha srpskog g. Porfirija proveli divno vreme u Patrijaršijskom dvoru! Zablagodarili smo Patrijarhu na duhovnoj i materijalnoj podršci upućenoj dečijoj radosti i našoj misiji. Patrijarhu Porfiriju sam simbolički poklonio štap koji mi je bio od pomoći tokom celog puta, kao i ikonu Svetog Nektarija! Zauzvrat od Njegove Svetosti moja porodica je dobila divnu ikonu Gospoda Isusa Hrista! Vaša Svetosti, hvala Vam na blagoslovima i toplim rečima ljubavi kao i očinskim savetima da sve što radimo, radimo Hrista radi i da sve zemaljsko vežemo za nebo! Radujmo se – napisao je Nikola na Instagramu uz video.
Podsetimo, naša ekipa je sačekala Rokvića na aerodromu, te je porazgovarala o njegovim prvim utiscima nakon što se vratio u rodni Beograd.
– Hvala vam na dobrodošlici. Uspeo sma malo da odmorim. Ostrvo Egina je prelepo, a ja sam uspeo sa prorodicom i da odmorim i da se malo okupam. Utisci su se slegli. Veoma sam zadovoljan. Radostan. Veliko životno iskustvo – otkrio je Rokvić.
Pošto se videlo da su ga obuzele emocije, pitali smo ga da li je teži bio odlazak ili povratak. Rokvić je duboku udahnuo i onda odgovorio:
– Šta znam. Naravno, odlazak je bio teži. Povratak, kada sam sa svojom porodicom, naravno da je lagan. Doduše, kada putuješ sa decom, mnogo je veća organizacija nego kada putuješ sam – rekao je Rokvić.
On je otkrio šta je za njega bilo najveće iskušenje.
– Možda susreti sa životinjama. Nije bilo lako u tim predelima gde sam bio sam u šumama, gde sam išao mimo puta. Prvi dana kada sam ušao u Grčkoj mi je bio isto veoma težak zbog promene klime. Velika vlažnost te sam vrlo brzo ostao bez snage i energije, ali već sam se brzo prilagodio sledeći dan – rekao je Rokvić.
Detalje ovog razgovora pogledajte u prilogu ispod.