A upravo je jedan Španac bio u centru pažnje i na meču Đokovića i Alkaraza, ali u pitanju je sudija iz ove zemlje – Đosep Kampistola.
Novak je dobio opomenu od sudije tokom trećeg gema drugog seta.
Navodno je Španac čuo da je Novak rekao nešto pogrdno, a Đoković je posle toga ušao u žestoku raspravu sa Kampistolom.
Upitao ga je šta je to navodno čuo, a pošto Španac očigledno nije imao nikakvo obrazloženje, Novak se dodatno iznervirao.
Na kraju je morao da se povuče, svestan da sa ovim sudijom jednostavno i ne vredi pričati.