NOVI SELEKTOR NAKON 15 GODINA: Kole napušta KLUPU Francuske!

Francuski selektor Vensan Kole najverovatnije će otići sa te funkcije, piše “Ekip”.

Kako se navodi, postoji mala šansa da Kole ostane selektor i posle Olimpijskih igara u Parizu, na kojima su “trikolori” osvojili srebro, a on bio proglašen za najboljeg trenera turnira.

Kole je na ovoj poziciji od 2009. godine.

Francuska je od 1937. do 2009. osvojila ukupno osam medalja, da bi u Koleovoj eri osvojili još toliko u prethodnih 13 godina.

Ovo je za Kolea drugo srebro na Igrama, nakon onog osvojenog 2021. u Tokiju.

Poznato je i da su se Nando de Kolo i Nikolas Batum, nosioci igre prethodnih godina, povukli iz reprezentacije.

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -