Danski košarkaš Ife Lundberg drugo je pojačanje Partizana ovog leta, a u razgovoru za TV2 Sport je otkrio da je imao ponudu Boston Seltiksa.
Bek se odlučio za Beograd pre aktuelnog šampiona NBA lige.
– Nije mi bio težak izbor. Možda zvuči pomalo ludo, ali uopšte nisam sumnjao – počeo je Lundberg.
– Ima toliko dobrih stvari da se kaže o beogradskom Partizanu, ali što je najvažnije, igra savršeno odgovara mom stilu. Prate me već duže vreme, i žele da me iskoriste na poziciji (bek, prim. aut.) na kojoj najviše želim da igram.
Odbio je Seltikse zbog uloge u timu.
– Boston je bio veoma iskren i transparentan u pristupu meni. Postao bih nešto što podseća na 15. čoveka u timu. Dakle, ništa sa zagarantovanim vremenom za igru ili prilikama. To me više ne zanima. Treba mi vreme na terenu.
Već je oduševljen Partizanom koji ga kako kaže prati duže vreme.
– Partizan me je dugo imao na radaru, a poslednjih godina su mi više puta nudili da im se priključim. Zapravo, ovo je treći put, a na kraju se i posrećilo. Veoma sam uzbuđen zbog onoga što ću sada da radim. Mogu da igram za najboljeg trenera, najbolje navijače, na najboljem domaćem terenu. Biće divlje – završio je Lundberg.