NOVO POJAČANJE PARTIZANA: Zbog crno-belih odbio Boston Seltikse

Danski košarkaš Ife Lundberg drugo je pojačanje Partizana ovog leta, a u razgovoru za TV2 Sport je otkrio da je imao ponudu Boston Seltiksa.

Bek se odlučio za Beograd pre aktuelnog šampiona NBA lige. 

– Nije mi bio težak izbor. Možda zvuči pomalo ludo, ali uopšte nisam sumnjao – počeo je Lundberg.

– Ima toliko dobrih stvari da se kaže o beogradskom Partizanu, ali što je najvažnije, igra savršeno odgovara mom stilu. Prate me već duže vreme, i žele da me iskoriste na poziciji (bek, prim. aut.) na kojoj najviše želim da igram.

Odbio je Seltikse zbog uloge u timu. 

Boston je bio veoma iskren i transparentan u pristupu meni. Postao bih nešto što podseća na 15. čoveka u timu. Dakle, ništa sa zagarantovanim vremenom za igru ili prilikama. To me više ne zanima. Treba mi vreme na terenu.

Već je oduševljen Partizanom koji ga kako kaže prati duže vreme. 

Partizan me je dugo imao na radaru, a poslednjih godina su mi više puta nudili da im se priključim. Zapravo, ovo je treći put, a na kraju se i posrećilo. Veoma sam uzbuđen zbog onoga što ću sada da radim. Mogu da igram za najboljeg trenera, najbolje navijače, na najboljem domaćem terenu. Biće divlje – završio je Lundberg.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -