Zatečena porodica je odmah pozvala hitnu službu i beba je odmah prebačena u bolnicu.
Jedna porodica u Teksasu, koja je proteklog vikenda otišla u šetnju nije ni slutila da će naići na tek rođenu bebu umotanu u peškir! Kako prenosi BBC, upravo se to dogodilo, a novorođenče je još imalo pupčanu vrpcu koja nije uklonjena.
–Nepoznata muška osoba je ostavila bebu kod jednog pešačkog mosta na stazi za šetanje – navela je policija koja je pokrenula istragu, ali koja i dalje traga za roditeljima ostavljene bebe.
U subotu ujutru oko devet sati Daniel Fedel je šetala sa suprugom, trogodišnjom ćerkom i porodičnim psom kada je primetila nešto neobično:
–Videla sam male nožice kako se pomeraju ispod peškira. Odmah sam viknula suprugu da je do beba – rekla je ona za lokalnu TV stanicu KHU.
Njen suprug je odmah pozvao hitnu službu. Uzeli smo bebu i sklonili je u hlad jer je temperatura već počela da raste.
-Nikada neću zaboraviti sliku ostavljene bebe. Kako neko može da urati tako nešto? – upitala je Daniela.
Prema zakonu u Teksasu roditelji koji smatraju da ne mogu da se staraju o svojim bebama mogu da ih ostave u bolnici, urgentnom centru ili vatrogasnim stanicama. Dete mora biti mlađe od 60 dana i potpuno zdravo.
Iz šerifove kancelarije je saopšteno da je ostavljena beba u dobrom zdravstvenom stanju i da se doktori brinu o njoj.
Izvor: Srbija Danas/Telegraf