OBRAĆANJE VUČIĆA IZ EGIPTA Sporazum o slobodnoj trgovini važan: 33,5 odsto srpskih proizvoda da izvozimo u Egipat bez carine

“Razgovarali smo o svim važnim geopolitičkim pitanjima, ali najkonkretnije o saradnji Srbije i Egipta. Pričali smo i o saradnji na vojnom nivou. Dogovarali smo kako da povećamo trgovinsku razmenu, potvrdili da imamo zajedničke statove po važnim geopolitičkim pitanjima”.

“Posebno je važan Sporazum o slobodnoj trgovini, 33,5 odsto srpskih proizvoda da izvozimo u Egipat bez carine, kao i 87 odsto poljoprivrednih”.

“Posebno bih se zahvalio predstavnicima Arapske lige. To pokazuje kakav je odnos Srbije prema 22 članice Arapske lige i obrnuto. Afrika i Azija su kontinenti koji najbrže rastu i značajni su nam za dalji napredak”.

“Imaćemo sastanak i sa predsednikom Vlade i predstavnicima parlamenta. Videćemo novi glavni grad. Već ulaženo 60 milijardi. Predsednik Sisi mi je rekao da će se i on preseliti”.

“Kažu ljudi, inflacija im je 27,8 odsto. Super, nama je 3,8. Ali mora se imati u vidu u kakvom su okruženju. Znate imate okolo Liban, Siriju situaciju Gazi… da izgubite veliki novac samo zbog sukoba. Kada sve to imate onda ovako razvijate zemlju a to zaslužuje čestitke i verujem da smo sitne razlike uspeli da rešimo kroz današnji razgovor”.

“Na jesen bih išao na ozbiljniju afričku i azijsku turneju”.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -