OGLASILI SE HRVATI: “Nismo vređali Srbe”

Hrvatski nogometni Savez dobio je obaveštenje od UEFE da ga je “FARE” prijavio za rasizam i diskriminaciju.

Kada to bude zvanično preneto, HNS-u će biti dato vreme da odgovori žalbom, posle čega će UEFA doneti odluku o mogućoj kazni.

“FARE” (Fudbal protiv rasizma u Evropi) je izvestio o povicima “Ubij Srbina”, kao i “Srbe na vrbe”. Kako prenose hrvatski mediji “Srbi su dodatno ‘naduvali’ priču”, kao da su na meti albanski i hrvatski savez.

Hrvati se ograđuju da su to uzvikivali albanski navijači, koji su se nalazili iza gola, a bili su veoma glasni.

 – Očekivali su da će im se pridružiti navijači hrvatske, pošto su na našem jeziku to skandirali, ali to se nije desilo – prenosi “Sportski jutarnji.hr”.

Oni dalje navode da se pridružio samo mali deo hrvata, našta će HNS bazirati svoju odbranu. 

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -