Mladić (19) preminuo je od posledica povreda zadobijenih prilikom pada sa tobogana na bazenu 16. jula, preminuo je 23. jula, sedam dana kasnije.
Kako se saznaje nesreća se dogodila u akva parku “S klub” u Jakovu. Kontaktirana je uprava pomenutog bazena kako bi se saznalo šta se tačno dogodilo mladiću koji je podlegao povredama.
– Pretpostavljamo da mislite na dogadjaj od 15.07….Ako je to u pitanju nismo dobili informaciju da je momak podlegao povredama i jako nam je žao ako je to istina…
–Pomenutog dana našoj spasilačkoj službi se javio momak sa posekotinom cela koja je sanirana i upućen je u najbližu bolnicu na ušivanje. Momak je po informacijama koje su dobijene od spasilačke sluzbe bio komunikativan, pokretan i u pratnji prijatelja napustio akva park – kažu iz S Klub Resort, te dodaju:
– Momak, ni njegovi prijatelji, nisu dali informaciju spasiocima gde se i kako povredio, samo je tražio telefon da pozove roditelje i tražio od prijatelja da ga odvezu. Mi smo od policije dobili informaciju da je momak na intenzivnoj nezi, sa njima smo sarađivali i dostavili sve što je traženo od nas, sa tužilaštvom nismo imali kontakt. Pored spasilačke službe i službe obezbeđenja sa kojima imamo ugovor o saradnji imamo i zaposlene redare koji su svi prijavljeni u skladu sa zakonom Republike Srbije. Naglasili bismo da tog dana kao i u istoriji našeg poslovanja od 11 godina niko nikada nije pao sa tobogana i da je to nemoguće iz razloga što su svi tobogani gradjeni od svetski renomiranih proizvođača koji imaju sve sertifikate o bezbednosti i iste tobogane kao naše grade po celoj Evropi i Americi.
Izvor: Srbija Danas/Republika