“OLIMPIJSKO NEBO DANAS JE PREKRIVENO NAŠOM TROBOJKOM” Vučić čestitao “delfinima” na pobedi: Još jedno zlato, NAJBOLJI NA SVETU!

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić čestitao je vaterpolistima na osvojenoj zlatnoj medalji na Olimpijskim igrama u Parizu.

“Najbolji na svetu! Olimpijsko nebo danas je prekriveno našom trobojkom! Još jedno zlato za Srbiju, dok himna Srbije grmi u svim našim srcima! Bravo, delfini! Čekamo vas da zajedno proslavimo ovaj uspeh! Živela Srbija!”, poručio je predsednik Vučić u čestitki našim vaterpolistima na osvojenoj zlatnoj medalji.

Podsetimo, vaterpolisti Srbije savladali su Hrvatsku (13:11) i osvojili zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Delfini su osvojili treću vezanu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama i još jednom pokazali da pripadaju samom vrhu svetskog vaterpola. 

Do pobede smo stigli na fantastičan način. Posle loše grupne faze i ostvarene samo dve pobede, usledila je sjajna igra kada je bilo najpotrebnije.

Pobeda nad Grcima u poslednjoj sekundi, potom i dominacija protiv SAD, a šlag na torti je bila partija protiv Hrvatske u finalu.

Od sredine prve četvrtine u bazenu je postojala samo jedna ekipa. Sve je funkcionisalo odlično, izvanredno smo koristili igrača više, golman Filipović je branio kao nikad pre i vrlo brzo smo stekli i četiri gola prednosti.

Hrvati su uspeli da u poslednjoj deonici stignu na minus dva, ali ništa više od toga. U završnici se probudio i Dušan Mandić koji je samo zapečatio sudbinu protivnika. 

- Pogledajte najnovije ćlanke -