“ON JE VIŠE BIO SA MNOM NEGO SA RODITELJIMA” Učeteljica dečaka ubice iz Ribnikaru iznela NOVE detalje iz porodičnog života deteta koje zavilo Srbiju u crno

Dečak-ubica iz Osnovne škole “Vladislav Ribnikar”, koji je 3. maja prošle godine sa samo 13 godina ubio devetoro đaka i čuvara ove ustanove i dalje se nalazi na Klinici za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu.

Od tog kobnog dana, priča se o tome kakav je dečak bio u društvu, kod kuće, kao i u školi..

O njegovom ponašanju unutar “Ribnikara”, u Višem sudu u Beogradu govorila je i njegova učiteljica (68).

Naime, ona je u parnici porodice ubijene Adriane Dukić protiv dečaka-ubice i njegovih roditelja, juče objasnila kako je on do petog razreda bio primereno dete i da ništa nije ukazivalo da je u stanju da napravi zločin.

– Imao je kosicu do ramena. Išao je u muzičku školu i glumio. Znao je sve o svemu. Nije bio nestašan kao drugi dečaci. Jednom smo išli na sajam cveća kod pozorišta i on se javio da ispriča koji je cvet u pitanju i sve je znao o cveću – prepričala je učiteljica i istakla da je tokom prve četiri godine njegovog obrazovanja provodio više vremena sa njom, nego sa porodicom:

-On je bio moj učenik. Više je za te četiri godine provodio vremena sa mnom nego sa roditeljima. Bio je odličan đak, nije kasnio, radio je vredno zadatke i bio omiljen u društvu. Bio je zabavan deci jer ih je zabavljao tako što im je prepričavao knjige koje je čitao.

Učiteljica se penzionisala pre dve i po godine, ali poslednje tri godine nije videla dečaka-ubicu. Kako je objasnila, muče je misli o dečaku ubici, a o jezivom masakru saznala je istog jutra.

– Već u 9.15 su mi rekli i nisam mogla da verujem… – rekla je učiteljica.

Srbija Danas/Republika

- Pogledajte najnovije ćlanke -