ORBAN: Evropa je u fazi PRIPREMA za rat protiv Rusije, udaljeni smo nekoliko centimetara od UNIŠTENJA!

Kako je precizirao, on svake nedelje vidi sve više znakova da se EU i NATO spremaju za vojnu akciju. Premijer je istakao da se “odlazak u rat ne dešava u jednom koraku”.

– Postoje tri faze: diskusija, priprema i uništavanje. Sada završavamo diskusiju i nalazimo se u fazi priprema. Udaljeni smo nekoliko centimetara od uništenja – rekao je on.

Orban je ranije, govoreći o nuklearnom oružju, izjavio da evropski političari imaju tendenciju da razmišljaju o nuklearnoj bombi uglavnom kao o “taktičkom oruđu odvraćanja”, a ne o nečemu što zapravo treba da se koristi.

On je, međutim, dodao da je problem u tome što niko u Drugom svetskom ratu nije pomislio da će Amerikanci upotrebiti nuklearne bombe.

Orban je rekao da smatra da je razgovor o nuklearnom oružju “loš predznak”.

– Od izraza ‘misija NATO u Ukrajini’ diže vam se kosa na glavi – rekao je mađarski premijer.

Mađarski premijer je takođe rekao je da u Briselu uzalud “razbijaju glavu” oko vraćanja obaveznog vojnog roka u EU, jer Budimpešta neće dozvoliti da se njeni građani šalju da učestvuju u tuđem ratu”.

On je naglasio da se Budimpešta protivi tome da se odluka o služenju vojnog roka mađarskih građana donosi “u Nemačkoj ili Briselu”.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -