ORBAN I TRAMP ZAJEDNO NA FLORIDI: Mađarski premijer nastavlja svoje uzbudljivo putovanje

Bivši američki predsednik Donald Tramp sastaće se u četvrtak na Floridi sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom.

Mađarski premijer Viktor Orban sastaće se sa bivšim predsednikom SAD Donaldom Trampom na imanju Mar-a-Lago na Floridi u četvrtak posle samita NATO.

Orban će otputovati u Mar-a-Lago nakon završetka samita NATO-a u Vašingtonu –  navodi se u saopštenju agencije.

Orban je sa delegacijom stigao u Moskvu 5. jula i održao sastanak sa ruskim predsednikom  Vladimirom Putinom. On je posetu Moskvi nazvao sledećom etapom mirovne misije, koja je počela putovanjem u Kijev 2. jula. Mađarski premijer je rekao da uskoro namerava da održi nekoliko sličnih neočekivanih sastanaka.

Orban je u ponedeljak posetio Peking, gde je rekao da je Mađarska protiv konfrontacije sa Kinom i za saradnju između EU i Kine. Posle Pekinga, Orban je otišao u Vašington na samit NATO.

Pres-sekretar ruskog predsednika Dmitrij Peskov rekao je da je Orban pokazao političku volju za dijalogom, Moskva to smatra veoma pozitivnim i korisnim, prenela je RIA.

Izvor: Srbija Danas/Novosti/Đorđe Grmuša

- Pogledajte najnovije ćlanke -