Otišla da radi i ZABORAVILA BEBU: Dete umrlo nakon DEVET SATI u usijanom autu na temperaturi od PLUS 40

Jednogodišnje dete umrlo je nakon što je ostavljeno u automobilu parkiranom ispred bolnice u državi Vašington čak devet sati.

Starateljka bebe došla je u bolnicu na posao oko 8.00 ujutro u sredu i zaboravila na dete u autu. Shvatila je šta se desilo tek kad je završila smenu i vratila se na parking posle 17.00, rekla je policija Pjualupa.

Dete je uneto u bolnicu, ali nisu uspeli da ga ožive.

CNN navodi da je tog dana temperatura u Pjualupu, jugoistočno od Takome, bila između 21 i 23 stepeni ali je u unutrašnjosti automobila kad je dete nađeno bilo oko 43 Celzijusa.

 Porodica sarađuje sa vlastima i nije podneta optužnica, rekla je policija.

Ovo je četvrti takav slučaj ove godine, prema portalu Noheatstroke.org, koji navodi da u proseku 38 dece mlađih od 15 godina umre u usijanom automobilu u SAD svake godine, uglavnom tokom letnjih meseci. 

Rekordnih 53 dece umrlo je u 2018. i isto toliko 2019. nakon što su ostavljena u usijanim vozilima, prenosi CNN.

- Pogledajte najnovije ćlanke -