“OTRČAO JE U SVLAČIONICU, TO MNOGO GOVORI” Van Dajk i Kuman besne na sudije zbog penala Kejna

Kapiten Holandije Virdžil van Dajk i selektor Ronald Kuman nisu bili zadovoljni suđenjem na meču protiv Engleske.

“Oranje” je poraženo (2:1) u polufinalu Evropskog prvenstva, a najsporniji detalj meča je bio penal dosuđen za Engleze.

Na udaru van Dajka je bio glavni sudija Feliks Cvajer. 

– Sudija je otrčao u svlačionici istog trenutka kad je označio kraj utakmice, mislim da to veoma mnogo govori – rekao je van Dajk, pa se dotakao duela Damfriza i Kejna kada je dosuđen jedanaesterac. 

– Mislim da je to bio važan momenat, Englezi su se iz toga izvukli sa mnogo samopouzdanja. Mislim da još neke odluke nisu išle u našu korist, ali ne želim da pričam o suđenju – završio je on. 

Selektor Ronald Kuman smatra da VAR uništava fudbal. 

– Ako mene pitate to nije trebalo da bude penal. Kejn je šutnuo loptu i tada su im se kopačke dodirnule. Mislim da ne možemo da igramo fudbal normalno i to je zbog VAR-a. On zaista uništava fudbal – rekao je Kuman.

U finalu će Engleska igrati protiv Španije, a duel se igra u nedelju od 21 čas na “Olimpijastadion” u Berlinu. 

- Pogledajte najnovije ćlanke -