Nole je pobedom nad Lorencom Musetijem 2:0 (6:4,6:2) obezbedio Srbiji drugu medalju u Parizu.
– Dugo sam sanjao da se u bojama Srbije borim za najsjajnije odličje na Olimpijskim igrama. Velika je čast i privilegija da predstavljam našu zemlju! Srbija će imati medalju u nedelju!!!! Veseli se srpski rodeeee. Idemoooo – napisao je Novak.
Đoković će u nedelju ne pre 14 časova igrati protiv Karlosa Alkaraza u borbi za zlatnu medalju.